Choroba jako szansa

Większość osób traktuje choroby jako nieszczęście, jako karę za grzechy, jako coś negatywnego, co utrudnia lub uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Tymczasem choroba jest posłańcem, który wskazuje nam, że coś w życiu nie funkcjonuje prawidłowo i daje nam szansę, żeby to naprawić. Nie tylko uzdrowić ciało, ale również życie. Co jednak robimy, kiedy jesteśmy chorzy?

Idziemy do lekarza, przyjmujemy przepisane leki i odbieramy sobie szansę dotarcia do prawdziwej przyczyny choroby i tym samym uzdrowienia swojego życia. Wszystko w naszym ciele powiązane jest niewidzialnymi nićmi energii, z ziemią, wszechświatem i innymi ludzmi. To, co myślimy, jak czujemy, jak odbieramy rzeczywistość odzwierciedla się w naszym ciele. Chorując mamy szansę spojrzeć na swoje ciało jak na lustro swojego życia, mamy szansę zapytać siebie, czy takie odbicie chcieli byśmy oglądać. Dlatego medycyna kwantowa jest medycyną przyszłości. Medycyna kwantowa patrzy na człowieka jako na całość, nie jako na zbiór poszczególnych organów. Odchodzi od oceniania człowieka, jego stylu życia, wyborów, doświadczeń i patrzy z perspektywy wyższej prawdy.

Podam tutaj kilka przykładów chorób oraz emocji i schematów myślowych z których one wynikają.

Cukrzyca – cukrzyca wynika z biologicznego konfliktu walki i oporu. Człowiek ma poczucie znajdowania się w ciągłej sytuacji zagrożenia, organizm zaczyna więc akumulować cukier we krwi jako środek zapewniający najszybszą energię do walki i ucieczki. Cukrzyca to również konflikt odrazy, kiedy na co dzień stykamy się z czymś co budzi w nas odrazę i wstręt lub jeżeli tylko tak myślimy. Bardzo często jest to konflikt rozłąki z rodziną. Chory czuje, że w jakiś sposób został z niej wykluczony lub nie jest akceptowany.

Cukrzycy towarzyszy również paranoiczne przekonanie, że nikomu i niczemu nie można ufać.

Przykładowe programy sterujące cukrzycą :

„Życie jest ciężkie”

„Muszę walczyć ze światem”

„Nigdzie nie można czuć się bezpiecznie”

„Nikomu nie można ufać”

„Świat jest okrutny”

„Życie jest koszmarem”

„Rodzina swoim zachowaniem daje mi do zrozumienia, że mnie odrzuca”

„Jestem wyrzutkiem”

Nowotwory – powstawaniu nowotworów oprócz emocji i schematów myślenia towarzyszy zawsze wstrząs biologiczny wynikający z siły uderzeniowej konfliktu, którego doświadczył chory. Pierwszym lekarzem, który odkrył ten mechanizm był dr. Hamer, niemiecki lekarz, który stworzył podstawy Nowej Medycyny Germańskiej. Mechanizm ten opisuje, że niemal każda choroba jest biologiczną zależnością pomiędzy częścią mózgu kontrolującą chory organ a samym organem. Zależność ta prowadzi do aktywacji określonego programu powiązanego z określonym konfliktem.

Na poziomie emocjonalnym komórki nowotworowe tworzą kapsuły zamykające nienawiść, strach i samotność w obliczu konfliktu.

Nowotwór wątroby – konflikt biologiczny wynikający z nagłej utraty środków do życia. Konflikt „straciłem wszystko”. Np. ktoś traci wszystkie oszczędności, ktoś traci pracę z którą był związany emocjonalnie lub dom rodzinny.

Kolejny konflikt związany z wątrobą to konflikt „wydziedziczenia”. Może on powstać np. na skutek eksmisji lub wyrzucenia z domu.

Innym konfliktem napędzającym nowotwory wątroby jest konflikt nienawiści. „Zrobiłem coś strasznego i za to się nienawidzę”, „Nienawidzę siebie”.

Nowotwór jelita grubego – nowotwór jelita grubego powstaje, kiedy człowiek jest świadkiem brudnego konfliktu w obrębie rodziny. Jest świadkiem obrzydliwych wydarzeń o których boi się lub wstydzi komukolwiek powiedzieć. Może powstać np. kiedy jeden z partnerów zauważa, że drugi wykorzystuje seksualnie swoje dzieci. Nowotworom jelita grubego zawsze towarzyszy konflikt brudu wewnątrz rodziny, którego nie można wydalić. Nie można nikomu o tym powiedzieć.

„Nigdy nie pozbędę się tego brudu”

Nowotwór nerki – nowotwór nerki napędzany jest przez konflikt utraty terytorium, „czuję się zniszczony na moim terytorium”. Nowotwór nerki może być echem takich przeżyć jak uchodżctwo, zalanie, wojna dosłownie i w przenośni. Konflikt związany z wszelkim „przepływem”, płynami dosłownie i w przenośni. Do nowotworu nerki może doprowadzić np. utrata płynności finansowej, zalanie i zniszczenie domu, utrata terytorium np. wspólnik podstępem usunął mnie z firmy(czyli z mojego terytorium).

Nowotwór piersi – powstaje na skutek gwałtownego rozdzielenia z ukochaną osobą, dzieckiem lub partnerem. Konflikt karmienia „Nie mogę cię już karmić”. Nowotwór piersi może powstać na skutek niespodziewanego, nagłego odejścia partnera lub utraty dziecka przez matkę. Sposób tego rozstania jest zawsze nagły, niespodziewany(żadne oznaki nie wskazywały, że tak się stanie) i przeżywany w samotności.

„Nie mogę się już o ciebie troszczyć”

„Zle o ciebie dbałam”

To tylko kilka przykładów, każdy narząd związany jest z innym schematem przekonań i innym konfliktem.

Osteoporoza – to elementarne obniżenie poczucia własnej wartości. Dotyka przede wszystkim kobiet w trakcie menopauzy oznaczającej koniec możliwości rozmnażania się. Każdy konflikt dotyczący kości to konflikt obniżenia własnej wartości na wszystkich poziomach.

Programy jakie towarzyszą osteoporozie i innym chorobom kości :

„Nie jestem już w stanie spełnić oczekiwań. Jestem bezwartościowa”

„Nie mogę zrobić nic innego jak tylko poddać się sytuacji”

„Czuję się bezużyteczna”

Choroby serca – w domu nie ma miłości, radości, wszystko bierze się dosłownie, atmosfera nadzwyczaj ponura, na wszystko się narzeka.

„Muszę wzmocnić moją miłość”

Boję się, że daję zbyt mało miłości”

„Brakuje mi miłości”

Choroby serca związane są zawsze z brakiem miłości w życiu. Nie musi to być miłość innych ludzi. Może to być również brak miłości do siebie lub do życia.

Tarczyca – konflikt związany z tempem. Z działaniem szybko, szybko, szybko….

„Nie zdążę czegoś zrobić”

„Muszę zwolnić”

„Muszę działać szybko ale nie daję rady”

„Nie mam siły na to wszystko. Jestem za wolny”

„Mam związane ręce, nie mogę nic zrobić”

Otyłość – otaczanie się tłuszczem jak wielkim murem, żeby nikt ani nic nie mogło nas zranić. Umiejscowienie tego nadmiernie zgromadzonego tłuszczu wskazuje nam z jakiego rodzaju problemem mamy do czynienia. Otyłość to także konflikt walki i oporu.

„Muszę walczyć ze światem”

„Muszę się bronić”

„Muszę się ochronić”

Zapytaj siebie : kogo chcesz odstraszyć? Przed kim musisz się ochronić? Kto cię rani?

Wszystkie choroby można wprowadzić w stan remisji za pomocą odpowiedniej terapii Theta Healing.

Zastosowanie metody Theta Healing nie wymaga przerwania leczenia i jest terapią wspomagającą pozwalającą usunąć konflikt będący podłożem danej choroby.

Theta Healing nie polega de facto na leczeniu, polegającemu na podawaniu jakichkolwiek substancji ale na wprowadzenie choroby w stan remisji poprzez pracę z emocjami i przekonaniami. Jest to medycyna energetyczna skierowana na wyciągnięcie przyczyn choroby nie na leczenie jej symptomów.

Niestety spora część ludzi nie chce być zdrowa. Jako chorzy chcą zrzucić odpowiedzialność za swoje życie na barki służby zdrowia, rodziny lub społeczeństwa. Próbują otrzymać w ten sposób zainteresowanie, współczucie i miłość. Niektórzy chorzy wykorzystują choroby do manipulowania otoczeniem. Zanim więc przystąpisz do sesji Theta zadaj sobie pytanie : Jakie korzyści odnoszę z choroby? Co najgorszego zdarzy się jeśli wyzdrowieję?

Każda choroba ma swój program. Jeżeli chcesz się jej pozbyć raz na zawsze zapraszam na sesje Theta.

W Theta Healing wychodzimy z założenia, że każda choroba jest uleczalna, ponieważ ta metoda nie polega na łagodzeniu skutków chorobowych a na wyciągnięciu choroby z ciała poprzez przepracowanie emocji i przekonań.

W przypadku nowotworów stosuję również synchronizację kwantową mającą na celu zaprojektowanie swojej przyszłości bez choroby.

Przed sesją należy zastanowić się jaką przyszłość bez choroby dla siebie widzisz.

Twoje obecne życie, przekonania, emocje sprawiają, że chorujesz, więc nie przyjmuję twierdzenia, że ktoś ma dobre życie i nic by w nim nie zmienił. Może być tak, że wydaje się, że to dobre życie, bo pasuje do jakichś społecznych standardów ale na poziomie emocjonalnym wcale tak nie jest.

Każda sesja Theta Healing kończy się wróżbą z Tarota Przestrzeni Wariantów.

Dowiesz się jaki aspekt Twojej osobistej rzeczywistości wymaga teraz szczególnej uwagi i jakie siły działają w danym momencie życia.

Sesję THETA Healing możesz opłacić TUTAJ. Po opłaceniu zostaw swój numer telefonu na mejlu. Oddzwonię w celu umówienia terminu.

Zapraszam!