Nałogi

Nałóg to coś, co ciągle powtarzasz i nie możesz przestać. Nałogiem może być wszystko – alkohol, papierosy, seks, zakupy, podróże, wszystko. Nałóg rządzi się podstawowym programem, który brzmi : „Nie chcę tego czuć”. Zauważ, że kiedy sięgasz po używki lub oddajesz się innemu nałogowi zawsze pojawiają się te same myśli i te same emocje. Pytanie więc : Czego nie chcesz czuć?

Nie należy się karać i obwiniać za fakt, że znajdujemy się we władaniu nałogu. Jako ludzie opanowaliśmy do perfekcji sposoby jak się osłabiać i tak naprawdę wszyscy jedziemy na jednym wozie. Każdy osłabia się w ten czy inny sposób. Żeby uwolnić się od nałogu należy przede wszystkim przepracować emocje i myśli jakie towarzyszą nam kiedy się mu oddajemy. Ale punktem wyjściowym przed pojawieniem się jakiegoś nałogu są zawsze emocje.

Tutaj podaję przykłady mechanizmów żądzących poszczególnymi, najbardziej „popularnymi” nałogami.

ALKOHOLIZM

Problemy z alkoholem mogą łączyć się z wieloma konfliktami.

Alkohol składa się z wody i ognia. Ogień symbolizuje ojca a Woda matkę. Obie te zasady zawarte są w alkoholu.

Według koncepcji Projektu/Celu w momencie poczęcia otrzymujemy biologiczną misję na życie. Jeżeli rodzice przed poczęciem dziecka się pokłócili i zdecydowali się na seks na zgodę to dziecko otrzymuje program pogodzenia rodziców, jeżeli w domu dalej trwają konflikty to w późniejszym życiu taki człowiek zaczyna pić, żeby symbolicznie połączyć ogień i wodę, doprowadzić do zgody bo taką misję otrzymał w momencie projektu.

Alkoholizm związany jest też z konfliktem „ Chcę ale nie chcę”. Człowiek jednocześnie chce czegoś i tego nie chce. Pijąc próbuje zagłuszyć część tego programu która brzmi „nie chcę”. Nie chcę ale piję, żebym mógł chcieć. Przy tym typie konfliktu motywem przewodnim jest Lęk przed kochaniem lub byciem kochanym.

W tym przypadku taka osoba myśli, że musi oddalić się od innych i zerwać wszelkie więzi, tak aby nie musiał przez nich cierpieć lub żeby oni nie musieli cierpieć przez niego. Jest to dylemat i impas, gdzie z jednej strony za wszelką cenę próbujesz oddalić się od ukochanej osoby, a z drugiej – chcesz z nią być.(chcę ale nie chcę).

Wspomnienia, które można odnaleźć w życiu i historii rodziny danej osoby :

– przemoc w małżeństwie, przemoc wobec lub ze strony członka rodziny

– strata, gwałtowne oddzielenie od ukochanej osoby

– straszny czyn popełniony wobec ukochanej osoby lub doświadczany przez ukochaną osobę

– wspomnienie matki, która krzywdzi dziecko( lub bolesne rozstanie matki i dziecka)

– wspomnienie uwięzienia

– wspomnienie dogłębnego żalu związanego z małżeństwem, organizacją, podpisaniem umowy.

Inne konflikty, które mogą być podłożem alkoholizmu :

– piję, by uniknąć tego, czego mi brak

– tragedia rodzinna, zniszczenie domu/gniazda

– porzucenie prawdy, by doświadczyć własnej prawdy

– pragnienie życia

– konflikt związany z pieniędzmi/płynnością finansową

– chciałbym połączyć się wewnątrz siebie z matką

– oddzielenie związane z czyjąś śmiercią

W przypadku alkoholizmu może wystąpić kilka konfliktów na raz.

PALENIE PAPIEROSÓW

Potrzeba palenia związana jest z ogniem, czyli męską energią. Paląc symbolicznie umieszczamy w swoich płucach ogień.

Palenie w przypadku kobiet może oznaczać brak męskiej energii lub męskiego wzorca w życiu. Jest to podświadoma potrzeba zjednoczenia się z męską energią. Może również oznaczać chęć bycia traktowaną na równi z mężczyznami.

Paląc wyrażamy potrzebę wewnętrznego poczucia męskości, innymi słowy : energii, by działać i bronić się oraz odwagi, by żyć tak jak chcemy. Jest to więc przełożenie niezadowolenia z jakiegoś aspektu życia i trudności w rozwiązaniu problemu.

Inna przyczyna nałogu to chęć wydostania się z trudnego, desperackiego położenia. Wskazuje na uczucie zapędzenia w pułapkę, potrzebę samoobrony i ucieczki z trudnej sytuacji lub impasu. Palenie w tym aspekcie jest symbolicznym dodaniem sobie siły i odwagi.

Palenie jest też rozwiązaniem problemu braku radości życia. W skrajnych przypadkach może mieć zródło we wspomnieniach głębokiej rozpaczy.

„Pragnę w życiu więcej siły i pasji”

Paląc nieświadomie mieszamy ogień z powietrzem – dwa symbole męskości.

Osoby palące wyrażają połączenie dwóch uczuć w swoim wnętrzu – miłości i smutku – wynika to z przekonania, że miłość nierozerwalnie łączy się ze łzami.

NARKOTYKI

Branie narkotyków wiąże się z chęcią ponownego przeżycia nierozwiązanego konfliktu. Osoba uzależniona wierzy, że przeżywając ciągle ten sam konflikt i tą samą traumę za którymś razem się od nich uwolni. Niestety nie tędy droga i taka praktyka może doprowadzić do fizycznego uzależnienia.

Przykładowe konflikty :

Marihuana : konflikt tożsamości. „Kim jestem?”, „Kim był mój ojciec?”

Haszysz : wiąże się z wojną i zabijaniem. Należy zastanowić się, czy trwa wojna w rodzinie i czy w rodzinie doszło do morderstwa.

Kokaina : wiąże się z konfliktem z osobą, której najbardziej nie znosimy. Ten konflikt pojawia się również u osób, które samych siebie nie znoszą, nie lubią i które siebie nienawidzą.

Metaamfetamina : może wiązać się z tragedią w historii rodziny spowodowaną „powolnością”

„Gdybym był szybszy zdołałbym czemuś zapobiec”

Seksoholizm : konflikt na podstawie programu „ Nigdy nie dostanę w życiu tego, czego pragnę”

„Nigdy tego nie osiągnę”.

Zakupoholizm : próba zapełnienia wewnętrznej pustki coraz to nowymi przedmiotami. Strach przed odczuwaniem emocji. „Boję się odczuwać emocje” , „Wstydzę się odczuwać emocje”. Zakupoholizm pojawia się często u osób, których emocje zostały w jakiś sposób potraktowane z pogardą lub wyśmiane na pewnym etapie życia. Kupowanie coraz to nowych przedmiotów jest symbolicznym otaczaniem się murem, żeby nikt nie mógł odkryć, co odczuwamy.

Nałogi można porównać do programów przetrwania na poziomie psychiki. Na pewnym etapie życia nałogi bywają jedynym powodem, dla którego chce się wstać i żyć dalej dopóki nie rozwiąże się problemów, które u ich podstaw leżą.

Żeby uporać się z nałogiem potrzeba zdecydowania, by zerwać z przeszłością i nie brnąć w to dalej.

W Theta Healing jeśli chodzi o nałogi pracujemy przede wszystkim z emocjami. Stosujemy pieśń serca pomagającą uwolnić emocje, które nałogowi towarzyszą a także radykalne wybaczanie osobom, które nas w przeszłości skrzywdziły. Bardzo często nałogom towarzyszą również schematy przekonań, które wyciągamy i przeprogramowujemy w stanie Theta. Podstawą do uwolnienia się z nałogu jest przepracowanie emocji i przeprogramowanie schematów myślenia. W przypadku nałogów stosuję również terapię dźwiękiem o częstotliwości 741 Hz. Częstotliwość ta powoduje totalną detoksykację komórek na poziomie biologicznym i pomaga w łagodzeniu symptomów fizycznego uzależnienia.

Tym Theta Healing różni się od zwykłej psychologii. W zwykłej sesji psychologicznej pacjent co prawda uświadamia sobie, co jest przyczyną problemu ale terapeuta tak naprawdę nic z tym nie jest w stanie zrobić. Powoduje to przeżywanie tej samej traumy cały czas od nowa. Sesja Theta uwalnia emocje i wyciąga traumę z poziomów przekonań, co pozwala skutecznie się uwolnić.

Każda sesja Theta Healing kończy się wróżbą z Tarota Przestrzeni Wariantów.

Dowiesz się jaki aspekt Twojej osobistej rzeczywistości wymaga teraz szczególnej uwagi i jakie siły działają w danym momencie życia.

Sesję THETA Healing możesz opłacić TUTAJ. Po opłaceniu zostaw swój numer telefonu na mejlu. Oddzwonię w celu umówienia terminu.

Zapraszam!