Nowa historia człowieka

„Czym jesteśmy jeśli nie opowieściami, które opowiadamy sobie samym o sobie i w które wierzymy?”

Nasza ludzka historia zdeterminowana jest od początku istnienia naszego gatunku przez 4 wielkie pytania dotyczące naszego istnienia :

Kim jesteśmy?

Skąd pochodzimy?

Dlaczego jesteśmy tutaj?

Dokąd zmierzamy?

Jeżeli zaczniemy zadawać pytania to pytania doprowadzą nas do odpowiedzi.

Pierwsze pytanie, jakie powinien zadać sobie człowiek żyjący w XXI wieku, brzmi:

Czy jesteśmy tym, czym powiedziano nam, że jesteśmy?

W 1859 Karol Darwin sformułował teorię Ewolucji poprzez selekcję naturalną.

Sam Darwin mówił o swojej teorii, że jest ona kamieniem milowym w rozwoju nauki ale twierdził jednocześnie, że będzie ona prawdziwa tylko do momentu, kiedy pojawią się nowe odkrycia. Takie odkrycia pojawiły się teraz.

Teoria Darwina zakłada, że człowiek jest produktem przypadkowych procesów i mutacji, które powstały w wyniku ewolucji gatunków stymulowanej przez konflikt i współzawodnictwo, zakładające, że przetrwa najsilniejszy.

Na tej teorii zbudowano naszą kulturę, społeczeństwo a także system ekonomiczny.

Ostatnie odkrycia dowodzą, że teoria ewolucji jest prawdziwa w przypadku innych gatunków ale nie jest to historia człowieka.

W obecnych czasach jesteśmy w stanie ekstraktować DNA ze skamieniałości i kości gatunków, które zamieszkiwały naszą planetę równolegle z człowiekiem. Badania przeprowadzone na DNA neandertalczyków, denisowian, człowieka z Cro – Magnon, i innych człekokształtnych jednoznacznie wskazują, że nie są oni naszymi przodkami. Nie pochodzimy od „Lucy” ani innych istot człekokształtnych.

Naukowcy zajmujący się archeologią genetyczną, która jest nową dziedziną nauki, poprzez porównanie prób DNA człowieka i innych gatunków hominidów, pobranych od osobników żyjących tysiące lat wstecz doszli do wniosku, że 200.000 lat temu na naszej planecie coś się wydarzyło. Człowiek określany jako homo sapiens pojawił się nagle w postaci jaką mamy dzisiaj.

Co takiego się wydarzyło i dlaczego nie jest to przypadkowa mutacja wynikająca z ewolucji?

  1. Przekształcił się chromosom numer 7 odpowiedzialny za umiejętność mówienia i tworzenia kompleksowych systemów lingwistycznych. Doszło do zmiany genetycznej, szczególnie genu FOX P2, który umożliwia człowiekowi mowę. Naukowcy twierdzą, że taka mutacja genu nie mogła powstać w procesie ewolucji.
  2. Powstał chromosom nr 2 z fuzji dwóch istniejących wcześniej chromosomów.

Chromosom numer 2 jest odpowiedzialny za powstanie kory nowej u człowieka w wielkości nie obserwowanej u innych gatunków.

Kora nowa powoduje, że posiadamy umiejętność samoregulacji, potrafimy przeprowadzać procesy logiczne i analizować, racjonalnie myśleć a także wykształciliśmy poczucie moralności. Są to wyższe funkcje, których nie posiadają inne gatunki. Chromosom nr 2 pozwala nam na regulację świadomości.

Odkrycie to zostało sklasyfikowane przez National Institute od Science tutaj :

 

Proc. Nadl. Acad. Sci.USA

Vol. 88, pp 9051-9055

October 1991, Genetics

 

2 istniejące wcześniej chromosomy uległy rozerwaniu i połączyły się w wyjątkowy sposób telomerami każdego z nich. Do nowego chromosomu zostały dodane geny, żeby ustabilizować połączenie. Część genów należących do starych chromosomów z przed fuzji została usunięta.

Coś takiego nie jest możliwe w procesie ewolucji.

 

Powstaje więc pytanie : Co się stało i kto to zrobił?

Nauka nie jest w stanie odpowiedzieć dzisiaj na to pytanie. Być może przyszłe odkrycia doprowadzą nas do odpowiedzi.

 

Drugiego odkrycia dokonano w 1991 r.

Można poczytać o nim tutaj : J.A Armour, J.L. Ardell, Neurocardilogy(Oxford Univ. Press), 1994

 

Odkryto, że serce wyposażone jest w takie same połączenia neuronowe jak mózg. Serce może więc działać i „myśleć” niezależnie od mózgu. Dzięki neuronom serce posiada zdolność pamiętania, uczenia się, odczuwania niezależnie od umysłu.

Mamy więc tak naprawdę dwa umysły – jeden znajduje się w mózgu a drugi w sercu.

Żeby pracować optymalnie serce i umysł muszą być w harmonii. Dwa organy muszą pracować jak jeden umysł.

Koherencja umysłu i serca znajduje się na poziomie 0,1 HZ.

Jakie korzyści daje harmonia umysłu i serca?

 

Pierwszą z nich jest długość życia. Z pewnością każdy z nas zauważył, że wśród stulatków występują tylko i wyłącznie osoby z pozytywnym nastawieniem do życia, kierujące się sercem i wytyczające sobie coraz to nowe cele. Takie osoby charakteryzują się dużą jasnością umysłu praktycznie do śmierci.

Druga korzyść to perfekcyjnie działający układ odpornościowy. Osoby, które wiedzą jak osiągnąć harmonię serca i umysłu praktycznie nie chorują.

Innymi korzyściami są super intuicja, dostęp do podświadomości, szybkie uczenie się i bardzo dobra pamięć.

 

Kolejnym odkryciem wartym zauważenia jest odkrycie tzw. „neuronów lustrzanych” przez neurobiologię. Neurony lustrzane wywołują u ludzi automatyczną funkcję naśladowania stanu innej osoby lub świadomości tej osoby. Widać to na przykładzie ziewania, które bywa „zaraźliwe”. Jeżeli jedna osoba w pomieszczeniu ziewa to właśnie neurony lustrzane wywołują tą samą reakcję u innych osób. Oglądałam ostatnio film, na którym bohater zaczął ziewać. Zgadnijcie jaka była moja reakcja?

Neurony lustrzane sprawiają również, że jeżeli dochodzi do jakiegoś odkrycia, to naukowcy pracujący w różnych częściach świata i nie mający ze sobą kontaktu dochodzą do tych samych wniosków jednocześnie.

 

Tutaj ostrzeżenie dla fanów technologii. Elon Musk pracuje nad czipem nadającym się do wszczepienia w ludzki mózg, który będzie naśladował pracę neuronów lustrzanych. Ma to umożliwić porozumiewanie się z komputerami za pomocą myśli. Projekt czipa jednakże nie odzwierciedla wiernie funkcji neuronów lustrzanych, działa on raczej jak Bluetooth mający podłączyć mózg do komputera. Prawda jest taka, że organizm ludzki już jest wyposażony w taką technologię i zastąpienie jej sztucznym czipem spowoduje zanik neuronów lustrzanych.

Jeżeli utracimy nasze naturalne funkcje, które posiadamy, utracimy je na zawsze i oddamy nasze człowieczeństwo w ręce sztucznej technologii.

 

Zapytaj więc siebie, czym karmisz swoje neurony lustrzane?

Jakie programy i filmy oglądasz?

Co myślisz?

Co czujesz?

Czy wierzysz we wszystko, co podają media? Czy wierzysz we wszystko, czego uczą cię w szkole?

To tylko niektóre z odkryć nowoczesnych nauk, które obecnie wchodzą w fazę rozwoju. Ta wiedza nie jest wykładana na uniwersytetach. Nie znajdziesz jej w żadnej szkole ani w telewizji. Dlatego tak ważne jest samodzielne kształcenie się, poszukiwanie informacji, zadawanie sobie pytań i przeprowadzanie własnych eksperymentów.

Polecam transmisje z wystąpień Gregga Bradena, który co jakiś czas podsumowuje nowe odkrycia i osiągnięcia nauki. Transmisje są na You Tubie głównie po angielsku ale można znaleźć również takie z polskimi napisami.