Dlaczego zmiany wydają się trudne?

„Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana”

Heraklit z Efezu

Dlaczego tak trudno jest dokonać jakichkolwiek zmian w swoim życiu?

Przecież każdemu z nas przynajmniej kilka razy do roku towarzyszy mocne postanowienie zmiany.

Przestanę palić, zacznę się odchudzać, zacznę ćwiczyć, zadbam o siebie, zmienię dietę, będę bardziej optymistycznie nastawiony do życia….

A temu postanowieniu za każdym razem towarzyszy myśl : „Zrobię to JUTRO”

I tak mijają dni, miesiące i lata… I nic się nie zmienia.

Aż przychodzi dzień, kiedy odwlekanie zmian osiąga apogeum i wtedy zdarza się nieszczęście, dopada nas trudna do zdiagnozowania choroba albo problemy finansowe lub bankructwo. I wtedy zmiany, które odwlekaliśmy w czasie nie mogą już dłużej czekać.

Ale po co doprowadzać swoje życie aż do momentu, kiedy wprowadzanie zmian będzie oznaczało być albo nie być i nie odłącznie będzie wiązało się z cierpieniem lub stratami?

Możemy dokonywać zmian, kiedy stoimy pod ścianą albo wprowadzać je świadomie do swojego życia, czerpiąc z tego radość.

Ale dlaczego tak trudno zacząć jest już DZISIAJ?

Naukowcy w dziedzinie epigenetyki i neurobiologii, tacy jak Joe Dispenza i Bruce Lipton, twierdzą, że 90 % myśli, które myślisz dzisiaj, to te same myśli, które myślałeś wczoraj, przedwczoraj, miesiąc czy rok temu a być może i przez większość swojego życia.

W ciągu każdego dnia przez większość czasu powtarzamy sobie te same myśli.

Te same myśli prowadzą do tych samych emocji, te same emocje do tych samych wyborów, te same wybory do tych samych zachowań, te same zachowania do tych samych doświadczeń, a te same doświadczenia do tych samych emocji i myśli. I tak nakręca się perpetuum mobile.

Jeżeli powtarzamy cały czas te same schematy to na poziomie biologicznym i energetycznym ciała – czyli naszego komputera kwantowego – wszystko pozostaje takie samo.

Pole magnetyczne serca, które emitujemy, a także ekspresja genetyczna, która jest sygnałem wysyłanym do środowiska zewnętrznego pozostaje taka sama. A to właśnie te elementy kształtują najbardziej naszą rzeczywistość na poziomie kwantowym.

W wieku 35 lat nasze schematy myślowe i nawyki z tym związane tworzą już „twarde oprogramowanie” według którego funkcjonujemy. Jeżeli niczego się w tym czasie nie uczymy, wpadamy w rutynę i następuje utrwalanie tego oprogramowania.

Dlatego najbardziej zabójczą rzeczą w życiu jest rutyna.

Kiedy ciało nauczy się już, jak „myśleć” i reagować w każdej sytuacji zaczynamy odtwarzać przeszłe doświadczenia i dlatego nasza przyszłość będzie taka sama jak nasza przeszłość. Chyba, że zdecydujemy się zmienić nasze programy.

W Theta Healing zauważyliśmy, że część osób mających trudności ze zmianą przekonań przywiązujących ich do przeszłości, zapomniało jak to jest żyć tu i teraz.

Spędzają mnóstwo czasu rozpatrując dramat swojej własnej przeszłości i zapominają, jak to jest być i żyć w teraźniejszości. Osoby te żyją bardziej w przeszłości i cały czas ją odtwarzają.

Dlatego testujemy takie osoby na posiadanie uczucia życia w teraźniejszości. Jeżeli utraciły taką zdolność dokonujemy zmian na poziomie uczuć i przekonań.

Dodatkowo na poziomie biologicznym organizm uzależnia się od emocji generowanych przez ciągle powtarzane te same myśli.

Kiedy myślimy jakąś myśl, ta myśl wyzwala emocje i wywołuje reakcję enzymatyczną i hormonalną organizmu, czyli produkcję określonych substancji chemicznych, takich jak n.p. adrenalina i kortyzol w przypadku stresu. Po jakimś czasie organizm uzależnia się od tych substancji i się ich domaga. Tworzymy więc ciągle te same sytuacje w życiu, żeby te substancje otrzymać.

Jeżeli coś nie funkcjonuje w życiu jak powinno należy przede wszystkim obserwować siebie.

Jakie myśli towarzyszą ci na co dzień?

Zapisuj te myśli, kiedy pojawiają się w ciągu dnia.

Jakie emocje towarzyszą tym myślom?

Zapisz je.

Jeżeli po całodniowym zapisywaniu swoich myśli i emocji stwierdzisz, że noszą one cechy negatywnych programów, to znalazłeś żródło swoich problemów i jest to pierwszy krok do sukcesu.

Zapisz więc sobie, jakie myśli chciał byś myśleć na co dzień?

Jakie emocje odczuwać?

I teraz jesteś gotowy do zastosowania prostej techniki medytacji, pozwalającej zmienić swoje programy i możesz ją zastosować samodzielnie.

MEDYTACJA TRANSFORMACJI

Usiądz wygodnie, zamknij oczy i wycisz swój umysł. Wyobraz sobie, że wznosisz się ponad ziemię, podróżujesz w kierunku wszechświata, mijaj gwiazdy i planety aż znajdziesz się w miejscu, gdzie jest zupełnie ciemno. Wyobraz sobie wszech ogarniającą czerń na końcu wszechświata.

Wyobraz sobie teraz oświetlone drzwi, które się tam znajdują. Zobacz jak otwierają się i wszystkie myśli i emocje, których nie chcesz już odczuwać wlatują przez te drzwi i za nimi znikają. Zobacz jak drzwi zamykają się.

Odczekaj chwilę.

Wyobraz sobie teraz, że te drzwi się otwierają a myśli i emocje, które chcesz odczuwać na co dzień lecą w twoim kierunku w postaci kolorowych smug światła. Pomyśl te myśli kilka razy, odczuj te emocje. Po czym połóż rękę na sercu i poczuj wdzięczność za swoje nowe i lepsze życie. Wdzięczność, że wstaniesz po tej medytacji jako nowy człowiek.

W trakcie medytacji możesz słuchać muzyki relaksacyjnej. Ale takiej bez słów. Korzystne jest na przykład słuchanie padającego deszczu lub szumu wodospadów. Dzwięki te pomagają wprowadzić umysł w stan Theta.

Powtarzaj tą medytację codziennie aż poczujesz, że nowe myśli i emocje stały się integralną częścią Ciebie.

Jeżeli masz z tym trudności możesz skorzystać z pomocy specjalisty. W metodzie Theta Healing, którą stosuję, używamy aktów kwantowych do szybkiego i trwałego przeprogramowania ograniczających schematów i emocji.

Każda sesja Theta Healing kończy się wróżbą z Tarota Przestrzeni Wariantów.

Dowiesz się jaki aspekt Twojej osobistej rzeczywistości wymaga teraz szczególnej uwagi i jakie siły działają w danym momencie życia.

Sesję THETA Healing opłacisz TUTAJ. Po opłaceniu zostaw swój numer telefonu na mejlu. Zadzwonię w celu uzgodnienia terminu.

Zapraszam!