Fale mózgowe

Żeby zrozumieć, jak działa Theta Healing i dlaczego zmiana programów i przekonań, będąca niczym innym jak programowaniem neurolingwistycznym jest możliwa należy przede wszystkim przyjrzeć się na jakich falach działa nasz mózg i jakie stany świadomości te fale wywołują.

W momencie powstawania Theta Healing naukowcy rozróżniali 5 fal mózgowych, wywołujących określone stany świadomości. Te fale to DELTA, THETA, ALPHA I BETA i GAMMA.

Badanie przeprowadzone w 2004 na mnichach buddyjskich za pomocą elektroencefalografu ukazały jednak, że za pomocą intensywnej medytacji można osiągnąć również takie stany jak LAMBDA I EPSILON.

Scharakteryzuję tutaj krótko wszystkie fale z koncentracją na tych, z którymi pracujemy w Theta Healing najczęściej.

LAMBDA – oznacza osiągnięcie kosmicznej świadomości.100 – 200Hz
GAMMA – generuje olśnienia i rozszerzenie świadomości. Natychmiastowe ozdrowienia.30 – 80 Hz
BETA – uwaga, koncentracja, myślenie16 – 30 Hz
ALPHA – relaksacja, marzenia na jawie, wizualizacja8 – 15 Hz
THETA – medytacja, uzdrawianie, intuicja4 – 7 Hz
DELTA – faza głębokiego snu0,1 – 3 Hz
EPSILON – zwolnienie prawie do zera funkcji fizjologicznych i biologicznych organizmu przy jednoczesnym zachowaniu świadomości.Poniżej 0,1 Hz

Epsilon jest osiągany przez mnichów tybetańskich podczas medytacji.

 

W Theta Healing jak nazwa wskazuje pracujemy przede wszystkim na falach Theta.

Stan Theta to stan półhipnozy, w którym jesteśmy najbardziej podatni na sugestie. Fale Theta stoją na straży tej części umysłu, która położona jest między świadomością i podświadomością. W nich znajdują się wspomnienia i doznania. Fale Theta odpowiedzialne są również za powstawanie naszych przekonań, schematów i percepcji rzeczywistości, przede wszystkim do siódmego roku życia.

Ten stan daje odczucie przeżycia duchowego i umożliwia nam działanie na poziomie podświadomości. Jest to pierwszy poziom fazy snu.

W metodzie Theta Healing, przeciągamy energię z ziemi poprzez wszystkie czakry, jako kundalini wysyłamy przez czakrę korony w naszej głowie i wznosimy się ponad świat i wszechświat aż do miejsca, gdzie występuję czysta opalizująca energia. To mieli na myśli starożytni mówiąc „ Wznieś się i szukaj Boga”. Jeśli wyobrazisz sobie, że podnosisz świadomość ponad swoją głowę przez czakrę korony, a następnie wznosisz się i szukasz Boga, twoje fale mózgowe natychmiast przestawiają się w stan Theta.

W Theta Healing pracujemy również często z falami Gamma, które generują natychmiastowe uzdrowienia.

Fale Gamma generujemy odczuwając współczucie i empatię z jednoczesnym pozbyciem się oczekiwania wobec wyniku. Jest to czucie innych ludzi, zwierząt i ziemi w tu i teraz.

Fale Gamma można generować również w prosty sposób znajdując się na łonie natury, obserwując zieleń łąk, lasy, słuchając dźwięków. Jeżeli nie mamy takiej możliwości pomocne jest słuchanie muzyki medytacyjnej z nagranymi odgłosami natury. Najlepiej sprawdzają się nagrania szumiących wodospadów i padającego deszczu.

Korzyści z przejścia na fale Gamma to :

– poczucie jedności świadomości i pozbycie się uczucia oddzielenia

– super pamięć

– głęboka intuicja i optymalne uzdrowienie

– synchronizacja obu półkul mózgowych

– zmniejszenie bólu i stymulacja wydzielania endorfin.

Wkroczyliśmy w czas, kiedy to, co było ezoteryką stało się nauką. Wyzwanie naszych czasów polega na tym, żeby nie tylko posiadać wiedzę ale również w praktyce ją zastosować. Takie możliwości daje Theta Healing.