Lustra rzeczywistości

 

„Wszystko, co uważamy za duchowe lub metafizyczne w rzeczywistości jest tylko fizyką, której jeszcze nie rozumiemy”

Nassim Harammein

Czym jest nasze życie?

To tylko historia, którą sobie opowiadamy. I tak bez końca.

Dawno, dawno temu, kiedy nie istniały jeszcze takie nauki jak fizyka kwantowa, neurobiologia i epigenetyka, szamani powtarzali sobie prawdy o rzeczywistości.

Czym jest rzeczywistość?

Rzeczywistość jest lustrem, w którym odbija się wszystko, co myślimy o sobie, o świecie, o innych ludziach i w końcu o nas samych. Rzeczywistość jest lustrem naszych wyobrażeń.

Świat nie istnieje obiektywnie. Świat, który widzimy i w którym żyjemy jest naszą kreacją oraz kreacją świadomości zbiorowej( jak tonal czasów u Carlosa Castanedy), wywołaną z pola kwantowego – czyli energetycznej zupy nie skończonych możliwości – do rzeczywistości materialnej.

Nasz własny świat zewnętrzny jest naszą wewnętrzną projekcją.

Fizyka kwantowa zakłada, że podstawowym poziomie istnienia wszystko jest energią wibrującą na różnych częstotliwościach. Energia ta ma również funkcję falową. Materia, którą widzimy, to tylko energia wibrująca w zwolnionej częstotliwości.

Już Einstein twierdził, że jeżeli rozpędzi się cząsteczkę do prędkości większej niż światło stanie się ona czystą energią. W czasach Einsteina założenie, że coś może podróżować z prędkością większą niż światło naukowcy uznawali za błędne. Fizyka kwantowa udowodniła jednak, że się mylili.

Ostatnie odkrycia w dziedzinie epigenetyki, neurobiologii i neuropsychoimmunologii pozwalają twierdzić, że nasze ciało to gigantyczny komputer kwantowy z zapisanymi na nim programami, które oddziałują na rzeczywistość.

Jeżeli chcemy cokolwiek zmienić, to tak jak w komputerze, musimy działać na poziomie programów.

Dr. Joe Dispenza twierdzi, że nikt nie zmieni swojego życia dopóki nie zmieni swojej energii – a energia to ekspresja naszych programów, myśli i emocji.

Dobrze jest, jeśli nasze oprogramowanie jest pozytywne i pozwala kreować satysfakcjonującą rzeczywistość.

W praktyce jednak dobry program to rzadkość.

Żeby zmienić swoje życie trzeba więc uwolnić się od szkodliwego oprogramowania i napisać nowe.

Szamani, którzy posiadali intuicyjną wiedzę o tym, jak działa rzeczywistość, uwalnianie się ze szkodliwych programów nazywali Rozbijaniem Lustra Wyobrażeń. Rozbicie Lustra Wyobrażeń osiągali za pomocą wewnętrznej ciszy – wyciszenia wewnętrznego dialogu, który każdy z nas toczy w swojej głowie o samym sobie i o świecie.

Stosowali też technikę rekapitulacji polegającej na medytacji oddechowej, która ukazuje tzw. „abstrakcyjne wątki”, czyli schematy, które rządzą naszym życiem i pozwala uwolnić energię zamkniętą w tych schematach.

W dzisiejszych czasach mamy nowoczesne, skuteczne metody docierania do naszych przekonań oraz zmieniania ich. Najskuteczniejszą metodą jest Theta Healing stworzona w Stanach Zjednoczonych przez Viannę Stibal.

Theta Healing pozwala na uwonienie się ze starych, ograniczających przekonań i schematów, zaprogramowanie nowych, i tym samym transformację swojego świata i życia.

Oglądałam niedawno program z Greggiem Bradenem – naukowcem zajmującym się całokształtem nowoczesnej neuronauki.

Program nazywa się „Living in Reflected Reality”, czyli „Życie w Odbitej Rzeczywistości”.

Usystematyzował on sposób w jaki działają Lustra Rzeczywistości :

  1. Efekt odbicia – na zewnątrz oglądasz to, co świadomie lub podświadomie myślisz i czujesz.

Jeżeli uważasz, że świat jest wrogi i niebezpieczny to świat odpowie ci wrogością i będzie dostarczał niebezpiecznych sytuacji. Jeżeli myślisz, że świat jest bezpiecznym miejscem, gdzie możesz tworzyć i się rozwijać, to przyciągasz do swojego życia korzystne sytuacje, dzięki którym możesz zrealizować swój potencjał.

 

  1. Efekt oceniania/osądzania – coś, co potępiasz, osądzasz będzie ci towarzyszyć. Ten efekt zauważył już Joseph Murphy formułując jedno z praw zwanych prawami Murphiego.

Jest to prawo podłości, które mówi o tym, że „to, co ci się nie podoba, będzie ci towarzyszyć”.

Gregg w swoim programie posłużył się własnym przykładem. Przez całe swoje życie ogromną wagę przykładał do szczerości, uczciwości i sprawiedliwości oraz oceniał i potępiał ludzi postępujących inaczej. Opowiada, jak pomimo faktu, że on sam zawsze postępował uczciwie i sprawiedliwie, do jego życia wkradali się co chwila oszuści. Zadał sobie wtedy pytanie : „Czy to ja jestem nieszczery?” , „Czy jestem nieuczciwy?”. Nie, brzmiała odpowiedz od intuicji. Ludzie, których osądzasz towarzyszą ci, żebyś nauczył się jak przestać osądzać i oceniać.

Przesłanie efektu oceniania sprowadza się do jednego – uwolnij się od oceniania, osądzania, krytykowania innych a osiągniesz wolność.

 

  1. Efekt kompletności – to efekt poczucia silnego przyciągania do czegoś, czego brakuje nam w życiu. Ten efekt szczególnie widoczny jest w związkach międzyludzkich. Czujemy się przyciągani do osób, które reprezentują coś, czego nam w życiu brakuje, by w ten sposób poczuć się kompletni.

Klasyfikacja jaką przedstawił Gregg Braden znacznie poszerza naszą umiejętność rozumienia luster rzeczywistości.

Obserwujmy więc siebie i świat a odkryjemy wielkie tajemnice.