Mapa marzeń

„Kiedy czegoś gorąco pragniesz , to cały wszechświat działa potajemnie, by udało Ci się to osiągnąć”

Paulo Coelho , „Alchemik”

Wielu z Was z pewnością słyszało o czymś takim jak Mapa Marzeń.

Kiedyś często o tym czytałam ale muszę przyznać, że przez długi czas traktowałam to raczej jako zabawę i z przymrużeniem oka. Pewnego dnia jednak bardzo mi się nudziło, nie wiedziałam czym się zająć a że księżyc akurat był w nowiu to pomyślałam sobie, że spróbuję. Raz kozie śmierć. Może mapa zadziała. No i zadziałała. A skuteczność tej techniki przerosła moje oczekiwania.

Mapę Marzeń tworzy się techniką kolażu. Wycina się zdjęcia, które mają symbolizować to, co chcemy osiągnąć w danym aspekcie życia. Można też malować, rysować, naklejać ozdoby na mapę. Ma to być nasze całkowicie wyjątkowe dzieło.

Energia podążą za uwagą. Tworząc taką mapę, kierujemy naszą energię na określone aspekty życia i stwarzamy materialny wzór, w jakim energia ta ma się zamanifestować.

Tworzenie Mapy Marzeń jest aktem magicznym. Można zapalić podczas tworzenia czerwoną lub złotą świecę, kadzidło, wykorzystać kominek zapachowy, puścić nastrojową muzykę i stworzyć własny magiczny rytuał realizacji marzeń.

Przedstawię tutaj rytuał tworzenia mapy, który sprawdził się u mnie.

Jest on oparty o siatkę Feng Shui, która symbolizuje określone aspekty życia.

BOGACTWO

PIENIĄDZE

POWODZENIE

SŁAWA

MĄDROŚĆ

REPUTACJA

MIŁOŚĆ

PARTNERSTWO

ZWIĄZKI

RODZICE

PRZEŁOŻENI

AUTORYTETY

JEDNOŚĆ

ZDROWIE

SAMOPOCZUCIE

DZIECI

TWÓRCZOŚĆ

HOBBY

WIEDZA

NAUKA

MEDYTACJA

DROGA

KARIERA

PRACA

PRZYJACIELE

KLIENCI

PODRÓŻE

 

Rozpoczynamy od centralnego kwadratu JEDNOŚĆ, ZDROWIE, SAMOPOCZUCIE.

Tutaj naklejamy swoje zdjęcie. Wybieramy swoje zdjęcie z czasów lub momentu w życiu, kiedy byliśmy szczęśliwi i czuliśmy się wyjątkowo dobrze lub takie na którym się sobie podobamy.

Teraz idziemy do kwadratu w lewym, górnym rogu BOGACTWO, PIENIĄDZE, POWODZENIE.

Tutaj naklejamy wszystko, co kojarzy się z dobrobytem i pieniędzmi. Można naklejać zdjęcia pieniędzy, złotych monet, złote rybki, i wszystkiego, co kojarzy się z bogactwem. Ja na swojej mapie z 2019 roku nakleiłam zdjęcia dolarów i euro w dużych pęczkach. I w tym roku zarobiłam trzy razy więcej niż zazwyczaj, pomimo, że dalej pracowałam w tym samym zawodzie.

SŁAWA, MĄDROŚĆ, REPUTACJA – tutaj naklejamy obrazki, które odzwierciedlają to, jak chcesz, żeby postrzegali Ciebie ludzie. Ja chciałam zająć się Theta Healing i medycyną kwantową a także zgłębiać praktyki szamańskie, jednak nie znajdowałam na to czasu, bo byłam zajęta podróżowaniem i pracą w turystyce. Na początku 2020 pojawił się jednak koronawirus i w końcu znalazłam czas.

MIŁOŚĆ, PARTNERSTWO, ZWIĄZKI – tutaj naklejamy wszystko, co ma się kojarzyć z udanym życiem uczuciowym. Można naklejać zakochane pary, serduszka, zdjęcia ze ślubów, gołębie. Ja nakleiłam w na tej mapie po prostu dziewczynę stojącą na szczycie góry i wpatrującą się w zachód słońca, dlatego, że miałam ochotę na odzyskanie kontaktu z samą sobą. Nie miałam w tym roku ochoty na związki.

UWAGA!!! W tym kwadracie nie naklejamy nigdy konkretnej osoby na którą „polujemy” i z którą chętnie byśmy widzieli siebie w związku. Można nakleić konkretną osobę tylko w przypadku, jeżeli to jest nasz oficjalny partner, żona lub mąż.

DZIECI, TWÓRCZOŚĆ, HOBBY – tutaj naklejamy wszystko, co wiąże się z dziećmi. Jeżeli planujemy potomka można też umieścić zdjęcie niemowlaka. Można też umieścić zdjęcia czegoś, co traktujemy jak swoje „dziecko” , na przykład symbole projektu, który chcemy z sukcesem zrealizować, dom, jeżeli zamierzamy go zbudować. Jeżeli chcemy zacząć zarabiać na naszym hobby to również wszystko, co symbolizuje to hobby. Ten kwadrat jest też pomocny dla pisarzy, którzy pragną wydać swoją książkę. Zwizualizuj, jak ma wyglądać okładka Twojej książki, stwórz ją i naklej tutaj jej miniaturę.

PRZYJACIELE, KLIENCI, PODRÓŻE – tutaj naklejamy wszystko co wiąże się z podróżami, z osobami, którymi chcemy się otaczać i z osobami, z którymi chcieli byśmy współpracować. Ja w tym roku chciałam przetestować granice możliwości działania mapy, zwłaszcza, że poprzednia zrealizowała się w 100 procentach. I pomyślałam sobie, że jeśli to tak świetnie działa, to w tym roku zwiedzę cały świat. Dosłownie cały. Nakleiłam więc walizkę na tle globu ziemskiego i kontynentów. Zrealizowało się to jednak w ten sposób, że w 2019 roku cztery razy się przeprowadzałam. Na poprzedniej mapie z 2018 roku nakleiłam piramidy Majów w Meksyku i znalazłam się pod piramidami – tylko, że w Egipcie.

Wszechświat bywa przewrotny.

DROGA, KARIERA, PRACA – wklejamy tutaj zdjęcia obrazujące to, co chcemy osiągnąć na gruncie zawodowym.

WIEDZA, NAUKA, MEDYTACJA – zastanów się, czego chciał byś nauczyć się w tym roku, jakie umiejętności zdobyć, jakie kursy ukończyć, w jakim kierunku się rozwijać?

Tworząc mapę kierujesz swoją energię na określone urzeczywistnienie z pola kwantowego.

Mapę powinno się tworzyć kiedy księżyc jest w nowiu. Rosnący księżyc obdarza nasze zamiary energią wzrostu i przyspiesza ich realizację.

Warto spróbować mając trochę wolnego.

Więc do dzieła!